Gönen 30 Mayıs’a kitlendi

Gönen 30 Mayıs’a kitlendi

Çömez’e İngiliz Parlamentosundan ödül

Çömez’e İngiliz Parlamentosundan ödül

Patrik kaçak ayin mi yaptı ?

Patrik kaçak ayin mi yaptı ?

Albayraklar’a kötü haber

Albayraklar’a kötü haber

Defalarca yazıldı ama

Defalarca yazıldı ama

Akın’dan doğalgazda KDV yüzde 1’e düşürülsün teklifi
Akın’dan doğalgazda KDV yüzde 1’e düşürülsün teklifi

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde konuşan CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, doğal gazda yüzde 18 olan KDV’nin 1’e düşürülmesi gerektiğini söyledi. 2016 yılında doğalgazda KDV’nin yüzde 1’e düşürülmesi konusunda kanun teklifi verdiğini anımsatan Akın, ancak hükümetin bunu desteklemediğini dile getirdi. Akın “Özellikle konutlarda ısınma amacıyla kullanılan doğal gazdan […]

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde konuşan CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, doğal gazda yüzde 18 olan KDV’nin 1’e düşürülmesi gerektiğini söyledi. 2016 yılında doğalgazda KDV’nin yüzde 1’e düşürülmesi konusunda kanun teklifi verdiğini anımsatan Akın, ancak hükümetin bunu desteklemediğini dile getirdi.
Akın “Özellikle konutlarda ısınma amacıyla kullanılan doğal gazdan ÖTV ve KDV alınıyor. Hatta alınan ÖTV’nin de KDV’si alınıyor. Konutlarda kullanılan doğal gaz temel ihtiyaçtır. O yüzden ÖTV alınması ve yüksek oranlı KDV alınması haksızlıktır. Doğrusu tüm diğer temel ihtiyaçlarda olduğu gibi doğal gazda da KDV’nin yüzde 1 olmasıdır. Siyasilerin çocukları vergi cennetlerinde hesaplar açarken vatandaşlarımız haksız ve yersiz vergilere maruz kalıyor. Evinde hastası, yaşlısı, çocuğu bulunan dar gelirli vatandaş doğalgaz tüketemiyor” dedi. Akın, doğalgazda yüzde 18 olan KDV’nin yüzde 1’e düşürülmesi konusunda kanun teklifi hazırladığını, AK Parti’den halkın yararına olan bu teklifin yasalaşması konusunda destek beklediğini sözlerine ekledi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz