Edincik’te erkek cesedi bulundu

Edincik’te erkek cesedi bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Balıkesir’de

Cumhurbaşkanı Erdoğan Balıkesir’de

Yıldırım:kalan 28 günde var gücümüzle çalışacağız

Yıldırım:kalan 28 günde var gücümüzle çalışacağız

Vurulan polis memuru yaşamını yitirdi

Vurulan polis memuru yaşamını yitirdi

Bandırma’da trafik kazası, 1 ölü!

Bandırma’da trafik kazası, 1 ölü!

Akın: Darbeye de darbe fırsatçılarına da karşıyız
Akın: Darbeye de darbe fırsatçılarına da karşıyız

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından geçen yıl 15 Temmuz’da gerçekleştirilen darbe girişiminin birinci yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Darbelere karşı olduğumuz kadar darbe fırsatçılarına da karşıyız. Milletimizin demokrasi zaferi, OHAL ile gölgelenemez” dedi. -Darbeyi lanetliyorum CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde yazılı açıklama […]

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından geçen yıl 15 Temmuz’da gerçekleştirilen darbe girişiminin birinci yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Darbelere karşı olduğumuz kadar darbe fırsatçılarına da karşıyız. Milletimizin demokrasi zaferi, OHAL ile gölgelenemez” dedi.

-Darbeyi lanetliyorum
CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde yazılı açıklama yaptı. “249 asker, polis ve vatandaşımızın şehit olduğu ve binlerce vatandaşımızın yaralandığı 15 Temmuz darbe girişimini bir kez daha lanetliyorum” diyerek açıklamasına başlayan Akın, şöyle dedi: “Bizler demokrasiye inanmış, kuruluş ve kurtuluş mücadelesi vermiş bir milletin evlatları olarak her zaman darbelerin karşısındayız. Bu ülke darbelerden çok çekti. Bunun en büyük mağdurların biri de 12 Eylül Darbesi sonucu yıllarca kapalı kalan CHP’dir. Darbe sonrası yıllarca eski Genel Başkanımız Sayın Bülent Ecevit siyasetten yasaklandı. Daha bu darbenin acısını bile saramamış, toplumsal olarak hafızalarımızdan silememişken, ne yazık ki gerici bir terör örgütü tarafından devletimize karşı hain darbe girişiminde bulunuldu. Bu ülkeye cumhuriyeti ve demokrasiyi getirmiş bir partinin mensubu olarak her zaman zaman demokrasiyi savunacağız. Türk milletinin temsilcisi olarak, milletimizin iradesine sahip çıkmak bizim asli görevimizdir.”

-Darbenin siyasi ayağı ortaya çıkartılmalıdır
Darbeyi fırsat bilerek parlamentonun işlevsizleştirilmesinin de karşısında olduklarını belirten Akın, “AKP milletin zaferi olan 15 Temmuz’u kendi çıkarına kullanarak, OHAL fırsatçılığı yapıyor. Milletimizin demokrasi zaferi OHAL ile gölgelenemez. Biz CHP olarak öteden beri her türlü darbeye karşı olduğumuzu, her fırsatta açıkladık. 15 Temmuz darbe girişiminde de bu duruşumuzu ve anlayışımızı ortaya koyduk. 15 Temmuz’un yıl dönümünde 249 şehidimizin aziz hatırası ve 2301 gazimiz için bu hain terör örgütü ile mücadelenin samimi bir şekilde yapılması gerekmektedir. Darbenin siyasi ayağı ortaya çıkarılmadan darbe ile mücadeleden söz edilemez. Bizler darbenin ilk gününden itibaren devletimizi, milletimizi ve 94 yıllık demokrasi geçmişimizi hedef alan bu alçak darbe girişimini lanetliyoruz. Vatanı için canı pahasına mücadele ederken şehit ve gazi olan vatandaşlarımızı saygıyla anıyor. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize uzun bir ömür diliyorum” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz