Edincik’te erkek cesedi bulundu

Edincik’te erkek cesedi bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Balıkesir’de

Cumhurbaşkanı Erdoğan Balıkesir’de

Yıldırım:kalan 28 günde var gücümüzle çalışacağız

Yıldırım:kalan 28 günde var gücümüzle çalışacağız

Vurulan polis memuru yaşamını yitirdi

Vurulan polis memuru yaşamını yitirdi

Bandırma’da trafik kazası, 1 ölü!

Bandırma’da trafik kazası, 1 ölü!

Ak: Din görevlileri saygınlığını yitirdi
Ak: Din görevlileri saygınlığını yitirdi

Balıkesir Şube Başkanlıklarının olağan genel kurulunda konuşan Türk Diyanet Vakıf Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Kenan Ak, din görevlilerinin toplum içinde kaybettiği saygınlığını tekrar kazanması gerektiğini söyledi. Türkiye’de Diyanet İşleri Başkanlığı mensuplarının toplum içinde saygınlığının azaldığını da kaydeden Ak “Bugün Türkiye’de Diyanet İşleri Başkanlığı mensuplarına duyulan güvenin azalmış olmasının kabahatini, suçunu başka kurumlara yükleyemeyiz. Önce kendimizi […]

Balıkesir Şube Başkanlıklarının olağan genel kurulunda konuşan Türk Diyanet Vakıf Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Kenan Ak, din görevlilerinin toplum içinde kaybettiği saygınlığını tekrar kazanması gerektiğini söyledi.
Türkiye’de Diyanet İşleri Başkanlığı mensuplarının toplum içinde saygınlığının azaldığını da kaydeden Ak “Bugün Türkiye’de Diyanet İşleri Başkanlığı mensuplarına duyulan güvenin azalmış olmasının kabahatini, suçunu başka kurumlara yükleyemeyiz. Önce kendimizi bir sorgulayacağız. Önce kendimize bir bakacağız. Biz görevimizi düzgün yapıyor muyuz? Toplumda bu kadar sıkıntılar var, ahlaki çöküntü var. Bunlarda bizim payımız ne acaba? Bunları mutlaka sorgulamamız lazım. Yeniden din görevlisinin en fazla güven duyulan; Türkiye’de Diyanet İşleri Başkanlığı olması için bunu yapmamız lazım. Sendika olarak yaptığımız ankette de bu çıktı. Yani Diyanet İşleri Başkanlığı çalışanlarına duyulan güven Türkiye’de birinci sıradayken bugün yüzde 43’ler seviyesine düşmesinin sebebini başka taraflarda aramayacağız. Teşkilat olarak önce kendimize bakacağız. Yani burada din görevlisi arkadaşlarımız var, sakın yanlış anlaşılmasın; Diyanet İşleri Başkanlığı olarak önce biz kendimize bakacağız. Müftüler olarak, idareciler olarak ilk önce kendimize bakacağız”dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz