$ DOLAR → Alış: 4,75 / Satış: 4,77
€ EURO → Alış: 5,49 / Satış: 5,52

Karesi'de vekalet Akbıyık'ta

Karesi'de vekalet Akbıyık'ta
  • 02.07.2014

IMG_8267

Balıkesir’in yeni Belediyeleri’nden Karesi Belediyesi’nde Başkan Yücel Yılmaz’ın Ankara ziyareti dolayısıyla koltuğa bir süreliğine 1. Meclis Başkan Vekili ve Belediye Meclis Üyesi Mesut Akbıyık vekalet ediyor.

Balıkesir’in çiçeği burnunda ilçesi Karesi’de Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın bir dizi görüşmelerde bulunmak üzere başkent Ankara’ya gitmesi üzerine Başkanlığa 1. Meclis Başkan Vekili ve Belediye Meclis Üyesi Mesut Akbıyık vekalet ediyor.
Deneyimli siyasetçi Akbıyık, siyasi hayatındaki deneyimini vekalet ettiği makamda da konuşturarak, başarılı bir meclis toplantısına da imza attı.
Akbıyık’ın Başkanlığı’nda toplanan ve yaklaşık 1 saat süren meclis toplantısında, Şamlı Belediyesi’ne bağlı Kamçılı Küme Evlerin mahalle statüsüne geçirilmesi gerçekleştirildi. 2014 mali yılında uygulanmak üzere Belediye’nin çeşitli vergi, resim, harç ve isteğe bağlı hizmetler karşılığında alacağı ücret tarifesinin de oylandığı toplantıda CHP ve MHP oy kullanmazken, AK Parti Grubu kabul oyu kullandı.

KARDEŞ BELEDiYE ÇALIŞMALARI
Akbıyık Başkanlığı’ndaki meclis toplantısında Karesi Belediyesi ile kardeş belediye çalışması yapabilecek olan Azerbaycan, Almanya ve Makedonya gibi ülkelerdeki bazı şehirlerin yanısıra, Köyceğiz Belediyesi ile de yapılan görüşmeler hakkında meclise bilgi sunuldu. Akbıyık’ın ilk meclis deneyimi ile gerçekleştirilen toplantı sonrasında Başkan Vekili Mesut Akbıyık, meclis üyelerinden de yönetimi konusunda teşekkür aldı.

Haber: Cüneyt Çabuk

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.