UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 3,85 / Satış: 3,87
€ EURO → Alış: 4,52 / Satış: 4,54

"Bandırmalılar Önce Allah’a, Sonra Birbirlerine Emanet"

"Bandırmalılar Önce Allah’a, Sonra Birbirlerine Emanet"
 • 31.01.2014

aybarsHer sabah olduğu gibi ofisimize geldik gurbetteyiz tabi ilk yaptığımız şey Bandırma yerel gazetelerini açıp ince ince, ayrıntı ayrıntı okuyup ne olup ne bitmiş öğrenmek. Bu sabah yine açtık gazeteleri tıklıyoruz sayfaları, tıklamaz olaydık be dostlar.

Balıkesirlilerin ve ilçelerinin çok sayın valisi geçenlerde bir toplantıda mikrofonu almış anlatmış dostlar. Demiş ki Balıkesir’de kapalı havuz inşaatına başlıyoruz, kapalı spor salonu yapacağız, Balıkesirspor süper lige çıkarsa 30 bin kişilik stadyumda yapacağız.

Daha sonra Balıkesir’in ilçelerine geçmiş, İvrindi’ye Kepsut’a Edremit’e yapılacak olan spor salonlarından suni çim sahalarından bahsetmiş, bi hayli alkışta almış. Konuşmasının tamamında değil 1 dakika 1 hece bile Bandırma ismi geçmemiş. Şaşırdık mı?

Bunu okuyunca, 3 sezon önce Balıkesir de oynanan ve Bandırmaspor’ un 0-3 skorla galip ayrıldığı maçtan sonra Balıkesir gazetelerinin birer birer ‘’Hem sahada, hem tribünde dövdüler’ ’manşetleri geldi aklıma.  Aslında sadece sporda değil her branşta bu yıllarca böyleydi.

Baktım ekrana sırıttım öyle.

Yıllarca hep haykırışlarımız bundandı işte, ‘’Bandırmalı’nın Bandırmalı’ dan başka dostu yoktur’ ’Bandırma’da yaşıyorsan Bandırmalısın’ ’İnadına 10,5’’ en önemlisi de ‘’Valisi olmayan tek vilayet ‘’diye.

Sonra içimden geçirdim usulca;

‘’Sizin 2014 senesinde yapmaktan bahsettiğiniz spor salonlarında, bizim Basketbol takımımız 1994 senesinden beri Bandırmayı temsil ediyor. Sizin Best Balıkesir basketbol takımınız bizim pilot takımımızla maç yapıyor.

Avrupa maçı izlemek isteyenler ilk Bandırma otobüsüyle Banvit’in ULEB Cup maçlarına buyursun gelsinler.’’ Diye

Ve şöyle devam ettim;

‘’2014 senesinde yapmaktan bahsettiğiniz havuza hiç özenmedik, Bandırma çocuğu hala Livatya da denize giriyor. Doğduğumuzda gözümüzü denizle açtık denizle öleceğiz, havuz yapılır yapılmasına da yüzme dersi almak isteyenler, İlk Bandırma otobüsüyle buyursunlar gelsinler. ’diye.

Konuşma içinde dikkatimi en çok çeken nokta ise ‘’Balıkesirspor süper lige çıkarsa …’’ hop durun biraz ne acele yahu. Elinizden tutup bir üst lige çıkaracak bir Bandırmaspor varmı oynadığınız ligde diyerek bitirdim düşüncelerimi dostlar.

Belki bu vakitten sonra il olmamız olanak dışı, ihtimal bile verilmeyecek bir olay ama, futbolu da basketbolu da, yüzmeyi de, tribün kültürünü de bizden öğrendiklerini 10lara unutturmadan, dedelerimizin atalarımızın bizlere miras bıraktığı Bandırmalı lığa sahip çıkma vaktidir.

Bandırmalılar önce Allah’a, sonra birbirlerine emanettir.

Ne mutlu Bandırmalı olana, Ne mutlu kendini Bandırmalı hissedene.

 

taraftar_n

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Furkan Parlak dedi ki:

  Aybars OZAR Adamsın.!

 2. Mecburi İstanbullu Kronik dedi ki:

  Bence gereksiz bir yazı bu kadar kendi kendimize gaz yapmak yerine … Daha mantıklı olup BANDIRMASPOR’umuzu yukarılara nasıl taşırız onu düşünmeliyiz. Bahse konu olan BalıkESİRspor hem belediyeden hemde meclisteki siyasilerden aldığı desteklerle buralarda ise bizim belediyemiz ve siyaset adamlarımız kafalarını gömdükleri kumdan ne zaman çıkaracaklar… Varsın denizimiz kumsalımız olmasın ama bu şehirden nemalana siyasiler ne iş yapmakta bunun irdelenmesi gerekmekte… Sözün özü BANDIRMASPOR kullanılmamalıdır Siyasiler tarafından bu arma bir markadır. Kimsenin siyasi seçim malzemesi yapılmamalıdır.

  1. balkes dedi ki:

   Aybars ver gazı Balkesimin Trt de maçı var izlersin…;)

 3. karacabeyli habib dedi ki:

  afferin balam eline azına sağlık

 4. jakob dedi ki:

  ağzına sağlık güzel kardeşim her kelimesine katılmakla beraber eklemek istediğim bir şey var hani demişsin ya ne mutlu BANDIRMA lı olana ve kendini BANDIRMA lı his edene
  [10LARIN anlayamadığı da bu işte]
  tirbüne baktığımızda doğulusu,kuzeylisi.güneylisi batılısı [ben muş asıllı BANDIRMA`LI olmaktan gurur duyuyorum ]
  hepimizin tek hedefi BANDIRMASPOR umuzun başarıları ve bütün TÜRKİYE`ye örnek gösterilecek BANDIRMA kardeşliği seviyorum seni BANDIRMA

 5. yakup dedi ki:

  Ya arkadaş bu ne şiddet ne bu celal. Bu sözleri sarfeden bir vali. Vali bugün var yarın yok. Siz politikalarınıza ve politikacılarınıza sahip çıkın. Namık Havutça ve Cemal Öztaylan la kavga edeceğiniz (miz) yerde Bandırma için neler yapılırı oturup düşünün ve konuşun. Vali Balıkesir’e TT Arena yapacağız dese ne yazar.

 6. MG dedi ki:

  Aybars kardeşim ;

  Soyadının hakkını vermişsin… kalemine sağlık.

  Ezik balıkesir’li olmaktansa kasabalı olmak bizim için büyük şereftir…

 7. tc xxxl dedi ki:

  bunların olacağı başından belli değilmiydi,bandırmanın iktidar vekilinin yanında söylemedimi boşkonuşan,demedimi bandırmayı il yapmayacağım diye neden o zaman karşısına çıkıpta konuşamadı bandırmanın iktidar vekili.şimdi balıkesire saldırmak ancak toplumu toplumu ikiye ayırır buda ne bandırmaya nede balıkesire bir fayda sağlar.eğer kabul edilmeseydi bir umut olsaydı bandırmanında il olması umudunu boşbakan bitirmeseydi bu tür konuşmalar ayrıştırır tek sonuçta bandırmayı il yapmak olurdu ama bu saatten sonra kimseye bir fayda sağlamaz.
  ankaraya gidecek evrak balıkesir üzerinden gidecekse bu gereksiz düşmanlığın getirisi olmaz.bandırmaya hizmet balıkesir üzerinden gelecektir çünkü bandırmanın büyük şehri balıkesirdir.kendini balıkesirden kopartana kadar bu tür düşünceler iyi netice getirmez.
  ben kendimi bandırmalı hissediyorum ama bu görüşü paylaşmıyorum.

 8. jakob dedi ki:

  aga BANDIRMA ateşi er yada geç balkızı yakacak çünkü BANDIRMA ateş gibidir dostunu ısıtır düşmanını yakar balkız dan dost olmayacağına göre.
  ayrıca dediğin gibi il olamıyacaksak bundan sonraki hedef BURSA siyasi haritasına dahil olmak olmalı hiç olmasa gerçekten büyük olan bir şehrin ilçesi oluruz.l
  balkız sende git dursunbey le birlikte tencerede çay yapıp içmeye devam et BANDIRMA ege değil marmaranın ta kendisidir.

YORUM YAZ