UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 4,03 / Satış: 4,05
€ EURO → Alış: 4,96 / Satış: 4,98

28. KUŞCENNETİ FESTİVALİ KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ İLE BAŞLADI

28. KUŞCENNETİ FESTİVALİ KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ İLE BAŞLADI
  • 18.05.2017

28. Kuşcenneti Festivali protokol ve katılımcıların kortej yürüyüşü ile başladı. Liman AVM önünde başlayan yürüyüşe İlçe Kaymakamı Günhan Yazar, CHP Balıkesir Milletvekilleri Mehmet Tüm, Namık Havutça, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, CHP İl Başkanı Ender Biçki, İlçe Jandarma Komutanı YRB. Recep Cansu, İlçe Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç ve öğrenciler katıldılar.
Bandırma Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezinin önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Makedonya’ dan festivale katılan folklor ekibi gösterilerini sergiledi. Daha sonra protokole katılanlar tarafından BUBİ’ in KAFESLER isimli sergi açılışı yapıldı.
Sergi açılışında Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza ve Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar konuşma yaptı.
Dursun Mirza yaptığı konuşmada; “Bugün Kuşcenneti Festivalimizin 28. açıyoruz. Her rengin kendi güzelliğini özgürce sunabildiği, her görüşün kendini rahatça ifade edebildiği, hoşgörünün barışın, demokrasinin, özgürlüğün ve sevginin kenti. Bandırma’nın bu güzel gününe tanıklık eden saygı değer konuklarımız, sevgili Bandırmalılar bu yıl 28. Kez sizlerle bulaşan Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali yenilen coşkusu ve yeni güzelliklerle bu yılda sizlere merhaba diyor. Her yaşta, her görüşten, toplumun tüm kesimlerinden renkli bir katılımla oluşan festival kortejimizi kültür sanat merkezimizde tamamladık. Geçtiğimiz festivallerde unutulmaz sergilerle sizleri buluşturan galeri salonumuzda bu yılda çok özel bir sergi sizleri bekliyor” dedi.
Mirza konuşmasının devamında;” Farklı sanat yaklaşımı özgün yapıtlarıyla önemli başarılara imza atan Bubi Kafesler adlı sergisiyle bizlere konuk oluyor. Bu farklı sergisini bizlerle paylaştığı için, değerli sanatçımız Bubi ’ye huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.
Başkan Mirza’nı ardından kürsüye çıkan Kaymakam Günhan Yazar’da bir konuşma yaptı. Yazar;” Bandırma bir kültür ve sanat şehri olma yolunda emin adımlarla, hızlı ve kararlı adımlarla devam ediyor. Bunu neye borçluyuz kültüre sanata destek veren, katkı veren, kültür ve sanata aç Bandırma halkına borçluyuz. Beş aydır buradayım her ay farklı bir sanat dalında etkinlik görmek beni mutlu ediyor. Bende karınca kararınca gönlümce bu etkinliklere destek olmaya çalışıyorum” dedi.
Festival açılışı daha sonra Barış Manço Kültür Merkezinde düzenlenen kısa film yarışmasında ödül alan filmlere ödül verilmesi ve Hakan Aysev konseriyle devam etti.
HABER: EMEL MORALI

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ