UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 4,55 / Satış: 4,57
€ EURO → Alış: 5,34 / Satış: 5,36

23 Nisan Törenlerle kutlandı

23 Nisan Törenlerle kutlandı
  • 23.04.2018

23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı törenlerle kutlandı. İlk tören Cumhuriyet Meydanında yapıldı.Törene Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, Siyasi Parti Temsilcileri, gaziler, öğrenciler ve daire müdürleri katıldı. Tören Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Atatürk Heykeline çelenk konulmasıyla sona erdi.

İkinci tören Barış Manço Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Buradaki törene İlçe Kaymakamı Günhan Yazar, Belediye Başkanı Dursun Mirza, Garnizon Komutanı Alb. Selahattin Akalp, jandarma Komutanı Recep Cansu, Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, İlçe Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç ve okul müdürleri katıldı.

Törende konuşan Başkan Mirza; “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 98. Yıl dönümünü gururla kutluyoruz.
23 Nisan 1920 Türkiye büyük millet Meclisinin kurulduğu gündür. Büyük Atatürk tüm ulusu ve kurtuluş savaşını bu Meclis’le yönetmiştir. Kurtuluşu bu meclisin aldığı kararlarla gerçekleştirmiş ve çağdaş bir cumhuriyet kurmuştur.
Bu özel günü Çocuk bayramı olarak Türk çocuklarına armağan etmiştir. 23 Nisan dünyada kutlanan tek çocuk bayramıdır. Atatürk cumhuriyetle, padişahlığı ve tek adamlık kaldırarak egemenliği ulusa teslim etmiş “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” demiştir.

Bugünleri bize emanet eden başta Atatürk olmak üzere cumhuriyet kadrolarını ve bu toprakları vatan yapan tüm şehit ve gazilerimizi minnetle, şükranla, saygıyla anıyorum. Ulus egemenliğinin yönetime yansıdığı en güzel sistemin parlamenter sistem olduğuna inanıyorum.

Tüm çocuklarımıza savaşlardan uzak barış ve huzur içinde yaşayabilecekleri, parasız eğitim alabilecekleri bir Türkiye ve bir dünya diliyorum. Ulusumuz, tüm bayramlarımızı olduğu gibi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı da sonsuza dek kararlılıkla kutlanmaya devam edecektir” dedi.
Cumhuriyet meydanında yapılan tören sonrası Barış Manço Kültür Sanat merkezin de okullar arası turnuvalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ