SON DAKİKA

ilkhaber
egazete

21 MiLYON ÇIKMAZI…!

Bu haber 05 Mart 2017 - 23:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.
21 MiLYON ÇIKMAZI…!

Fetullahçı Baştaş Firmasına Balıkesir İlçelerinde yapılan Baski çukurlarını kapatması için transfer edilen 21 milyon (trilyon) karşılığı tek çukur kapatılmadığının ortaya çıkması sonrası yapılan açıklamalar sürüyor. Ancak Halkın hala kafası karışık…!

Bandırma Küçük sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinin olağan genel kurul toplantısına katılan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur ve Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza konuşma yaptılar. Mirza Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur’un yüzüne ‘’Kimse halkı kandıramaz. Edip Başkan Bandırma sokaklarındaki çukurları BASKİ kazmıyor diyor. Bugün itibariyle Bandırma sokaklarında 300’den fazla BASKİ’nin kazdığı çukurlar duruyor.’’ Dedi. Mirza devamla… “Bizim yalan söyleme halkı kandırma gibi bir şeyimiz olamaz. Halkı kandıramazsınız, mutlaka o söz gelir seni bulur. Karşıma çıkarlar başkanım senin bu söylediğin doğru değil diye adamın yüzüne çarparlar” dedi. Mirza, Bandırma’nın tartıştığı konunun BASKİ kazıları olduğunu söyledi.

Mirza; İşbirlik içinde olalım…!
İlk olarak kürsüye çıkan Başkan Dursun Mirza konuşmasında, “Renkli olsun diye bir iki hazırlık yaparak geldim. Bandırma’yla zaman zaman Büyükşehir arasında bazı polemikler oluyor, bunun doğrusu nedir? Sizin önünüzde Büyükşehir Başkanımızla görüşelim istiyoruz. Bandırma halkı bizi 30 Mart’ta Bandırma’ya belediye başkanı yaptı. Edip Başkanımı da Büyükşehir’ e Başkan yaptı. Seçimden sonra bizim artık yapmamız gereken, Büyükşehir Başkanımızın Bandırma’yı da içine alan koskoca Balıkesir büyük kentini yönetmek eksikleri tamamlamak yatırımları yapmak ve Belediye Başkanlarıyla iş birliği içinde kentimizi Balıkesir’i örnek kentler haline getirmek. Büyükşehir Başkanımızla uyumlu çalışmak, Bandırma halkının isteklerini, dileklerini yerini getirmek görevimiz. Hiçbir şekilde polemiklere yer vermeden, kavgalara çekişmelere, yer vermeden iş birliği içinde beraber çalışmak.
Ben öncelikle Hayri Başkanımı Yönetim Kurulunu esnaf arkadaşlarımızı kutluyorum. Küçük sanayi sitemizin önceki hallerini biliyoruz. Alt yapısı olmayan, yolları olmayan, zor anlar yaşanan zamanlarını da biliyorum. Küçük sanayi sitesinde bizim görevimiz olmayan işleri de yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Çevre düzenlemesi eksiklikleri vardı, tren yolu çevresinde düzenlemeler yapılması gerekiyordu. Eksik kalan yollarımız var, bunların hepsinin farkındayız. Bugüne kadar yaptığımız alt yapı olsun, üst yapı olsun 6 milyon TL para harcamışız küçük sanayi sitemize bandırma belediyesi olarak, hiç zamanda katılım payı söz konusu olmamış, böyle bir şey talep etmemişiz. Eksik kalan yerlerimizi havaların düzelmesiyle yerine getireceğiz, %90-%95 gibi büyük bir sanayi sitesinin bir kısmına asfalt, bir kısmına parke yapıp sorunları çözdüğümüzü düşünüyorum.

BÜYÜKŞEHİRDEN 5 BİNLİK PLANLARI BEKLİYORUZ
Bandırma Küçük Sanayi sitesi esnafı da diğer esnaflar da iyi günler yaşayacak, Bandırma’mız giderek büyüyor, gelişiyor, yatırım alıyor, hizmet alıyor. Geleceği açık olarak görüyoruz. Bandırma Belediyesi yeni gelen yatırımların önünü açıyor, Kale ile iş birliği içinde bir yatırım söz konusu, yeni yerler veriyoruz. DİMES İstanbul makine sanayicileri, Marmara Ana Metal sanayicilerine Büyükşehirle beraber yeni OSB kurma yetkisi verdik. 2200 dönümlük alanda çok sayıda fabrika kurulacak hem sanayi esnafımıza hem de Bandırma halkına iş olarak, istihdam olarak, katma değer, para olarak yansıyacak. 100 binlik planlar geçti, 5000 binlik planlarında bir an öce yapılmasını istiyoruz. Sanayimizi de planlı geliştirelim, kentsel alanlarımızı da konut alanlarımızı da geliştirelim.

BANDIRMA’DA 300 BASKİ KAZISI BULUNUYOR
Son günlerde basın üzerinden yine Edip Başkanımızla karşı karşıya geldik. İşte elimde gazeteler bulunuyor. İkimiz için “Hangisi yalan söylüyor “diye yazıyorlar. Kimse halkı kandıramaz. Edip Başkan Bandırma sokaklarındaki çukurları BASKİ kazmıyor diyor. Bugün itibariyle Bandırma sokaklarında 300’den fazla BASKİ’nin kazdığı çukurlar duruyor. Burada bir gazetemiz demiş ki Mirza yalan mı söylüyor. Balıkesir Ekspres gazetesi Edip Başkanımızın resmini koyarak diyor ki Dursun Mirza ters köşe yaptı diyor. Yine bir gazetemiz diyor ki yalan rüzgârı diyor. Ekspreste hangisi yalan söylüyor diye yazmış. Bunları burada sizlerin önünde konuşmamız lazım. Bizim yalan söyleme halkı kandırma gibi bir şeyimiz olamaz. Halkı kandıramazsınız, mutlaka o söz gelir seni bulur. Karşıma çıkarlar başkanım senin bu söylediğin doğru değil diye adamın yüzüne çarparlar. Bandırmanın tartıştığı BASKİ kazıları var, ben Bandırma’da dolaşıyorum, her yere gidiyorum. Hizmet yapıyorum vatandaşın ayağına gidiyoruz, köylere gidiyorum. En büyük şikâyet yolların kazılmış olması, çukurların çok olması bu şikayetleri her yerlerden alıyoruz. Büyükşehir Başkanımız son açıklamasında diyor ki bu kazılar BASKİ’ in değil, Telekom’un kazıları, Aksanın kazıları, Süperonline kazıları, bunları da Bandırma Belediyesi yapmak zorunda. Telekom ‘un, doğalgazın, süper online kazılarını biz yapmak zorundayız. AYKOME den izin alınır, kazı yaptığı yerlerin parasını yatırır Büyükşehir’e, Büyükşehir de daha sonra aktarır bize bu paraları, bizim yaptığımız yerlerin parasını dolayısıyla şu anda o kazıların %90 zaten yapılmış durumda, Sayın Başkan buradayken söyleyeyim, bizim 400 bin TL paramız kesildi Büyükşehirle mahsuplaşma yapılmadığı gerekçesiyle, biz müfettiş raporlarıyla tespit edilmiş 2 Milyon 500 bin TL büyükşehir den alacaklı gözüküyoruz.
Çevre temizlik vergileri, su faturalarında toplanıyor, onun %80’i ilçe belediyesine %20’si de Büyükşehir ‘e kalıyor. Katı atık bedelleri toplanıyor, bunların bedelleri tamamı ile ilçe belediyelerine kalıyor, BASKİ bu topladığı paralardan %5 komisyon kesiyor. Yasada böyle bir şey yok bu komisyonu kesmeyin diyoruz, biz paraları topluyoruz keseriz diyorlar.

Edip Başkanım diyor ki Bandırma Belediyesi bizi mahkemeye veriyor. Yemin ediyorum vermeyeceğiz, vermek istemiyoruz. Yeter ki görüşelim, danışalım bizim haklarımızı bize teslim etsin. Bandırma halkının hakkını korumak istiyoruz.

Balcı çamlığında askeriye ile bir protokol yaptık, 2 milyon TL civarında para harcadık. Yürüyüş yolları, spor alanları, çocuk oyun parkları, ponza taşı döşeyerek yürüyüş alanını 3 km ye çıkardık. Bizim yaptığımız yolları kepçeler kazıp geçiyor, biz bunları yaptık niye Baski bizim yaptığımız yolları kazarak geçiyor. Fotoğrafları elimde protokol yaptık protokol var. Büyükşehir belediyesi BASKİ su yatırımı yapıyor, arazinin boru hattının döşenip eski haline getirilmesi için protokol yaptık. Biz yaptıktan sonra üst yapıya girdiler. Ben diyorum ki EDİP Başkanıma yanlış bilgiler veriliyor. Ben kocaman bir dosya getirdim, BASKİ’nin kazdığı yerlerle ilgili o dosyayı EDİP Başkana incelemesi için veriyorum.” Dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA