$ DOLAR → Alış: 4,75 / Satış: 4,77
€ EURO → Alış: 5,49 / Satış: 5,52

2017 de İDRİS GÖRÜNÜMÜNDEKİ İBLİSLERE DİKKAT

2017 de İDRİS GÖRÜNÜMÜNDEKİ İBLİSLERE DİKKAT
  • 03.01.2017

Toplumda bir nevi asalak gibi yaşayan, kap kara yüreği Çıfıt çarşısı gibi sevgisiz, insan görünümündeki Şeytanların varlığını bilirsiniz.

Bunlar kendilerini tanıyan insanlardan en küçük bir takdir ya da bir övgü alamadıkları için, aşağılık duygusu içinde bunalıma düşer ve her fırsatta kendilerini sütten çıkma ak kaşık gibi gösterip övünerek aşağılık duygularını tatmin etmeye çalışırlar.

Kendilerinin dışında kimseleri sevmezler ama “Tilki ile Karga” öyküsünde olduğu gibi sever görünürler, aslında peyniri kapıncaya kadardır sevgileri.

Sadakatten söz ederler ama kendileri asla sadık değillerdir, sadakatleri, çıkarları devam ettiği sürece sürer, çıkarları son bulduğunda ekmek yedikleri kapıya ihanet eder soluğu mahkemelerde alırlar.

Merhametten dem vururlar ama hiç kimseye merhamet etmedikleri gibi, aksine insanları haksız yere acımasızca eleştirirler.

Çok kıskanç ve hazımsızdırlar, kendilerinden üstün olanlar bir yana, kendi ayarında olanları bile hazmedemezler.

Maddi yönden alma becerileri gelişmiştir ama verme ve paylaşmaya gelince ceplerine el atamazlar, ceplerinde Akrep vardır.

Kof bir gururun esiridirler, kendilerini kaf dağında görürler, Küçük dağları kendilerinin yarattığı, Büyük dağların Büyük dedelerinden kaldığı hayaliyle yaşarlar.
Günümüzde gerçek “FETÖCÜ” olduğu halde kendisini gizleyip başkalarını FETÖCÜ diye ispiyonlayanlar gibi, bu İblisler de gerçek karaktersizliğin şerbetini içmiş, Fitne ve Fesatlık gömleğini giyinmiş bil cümle kötülükleri, Hasetliği, Fesatlığı şiar edinmiş olmalarına rağmen, bunları iyi kamufle ederek kendilerindeki tüm kötü hasletlerin hep başkalarında bulunduğunu yaymaya çalışırlar.

Bu gibileri iyi tanımak için dost çevrelerine bakmak yeterlidir, dostları azdır, dostlukları çıkara dayalı olduğu için pek uzun sürmez, genelde yalnızları oynarlar, yalnızlıktan mutlu olduklarını söyleyerek kendilerini kandırırlar.

Kendilerini Üst akıl gibi görüp çok bilmişlik taslarlar ama çıkar peşinde koşmaktan Ülkemizdeki gelişmelere, Sınır ötesi Savaş haline, içerideki terör belasına, Siyasete, ticarete Kadına ve çocuğa uygulanan şiddet ve tecavüzlere Fransız kalırlar, Ülke meseleleri, İnsanların sağlığı, huzuru onları hiç ilgilendirmez, sanki bu Ülkede yaşamıyormuş gibi sorumsuzdurlar.

Bu gibilerle karşılaştığımızda bunları adam yerine koyma yanlışlığına düşmeyelim, dikkatli olalım, çünkü İBLİSLER, İDRİS kılığı dahil her türlü kılığa girebilirler.
Esen kalın…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.