UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 4,06 / Satış: 4,08
€ EURO → Alış: 4,95 / Satış: 4,97

2016 nın SON ŞAKALARI

2016 nın SON ŞAKALARI
  • 01.01.2017

28/12/2016 günü Bandırma Orman işletme Müdürü sayın Taner NİŞANCI ve beraberindeki birkaç personel bu soğuk havada sıcacık odalarından çıkıp, Ülkeyi yeşillendirmek(!) adına ve de tamamı bol bahçeli(!) evlerde oturan Bandırma halkının, bahçelerimiz boş kaldı diye üzüntülerini gidermek amacıyla olsa gerek, bütün zorluklara göğüs gererek(!) Nikah salonu önüne az sayıda Gürgen, At kestanesi, Zakkum, ve Böğürtlen gibi orman ağacı fidanları getirmişler.
Basına da haber verip, yanlarına halktan birkaç kişi alarak fotoğraf çektirip fidanları sembolik olarak ücretsiz dağıtıyorlar.
Dostlar alış verişte görsün hesabı.
Beton yığınlarının altında kalmayan bir avuç toprak mı var Bandırma’da, Mahalle aralarında çocukların oynayabileceği bir metre boş alan mı kaldı, eğer bir yerde biraz boşluk varsa kamunundur, orası da ancak Orman ve Belediye işbirliği ile ağaçlandırılabilir, o da akasya, Çınar ya da süs bitkileriyle peyzajı gerçekleştirilir, Vatandaşın rastgele dikeceği Orman ağaçlarıyla değil.
2016 yılı sonu itibariyle dağıtmayı planladıkları 10 bin orman ağacı fidanını topraksız Bandırma’da toprakla buluşturmak mümkün mü? 10 bin fidanın Bandırma’nın neresine dikilebileceğini sanıyorlar acaba, halk bunları alınca neresine dikecek.
Çevremizde ormana ait makilik alanlar dururken ve oraların ağaçlandırılması da ancak orman teşkilatının materyal ve ekipmanlarıyla mümkünken, oraları ağaçlandırmayıp, Şehirde toprağı olmayan Halk’a on bin fidan dağıtıyoruz demek, ŞOV GİBİ, ŞAKA GİBİ!.
BANDIRMA ANGUS GEMİSİYLE YİNE BOK’A BULANDI.
İnsani değerleri yok sayan, her şeyi PARA’da gören Bandırma ÇELEBİ LİMAN’ı Binlerce insanın itirazlarına feryatlarına ve beddualarına göz yumup kulak tıkayarak yine ANGUS gemisini Limana aldı ve yine Bandırma’yı dayanılmaz bir bok kokusu sardı. Bu konuyla alakalı, Basında benim gibi öfke duyan birisinin bir yorumunu okudum.
“Bandırma’ya bıraktığı kirlilikten öte hiçbir olumlu yönü olmayan bu sevkiyatı, yetkisi olup ta seyredenlere ne demeli, Allah sizin canınızı BOK içinde alsın” diyor, “ANGUS gemisini bu Limana alanların da”.
Her hangi bir Bedduaya AMİN demek yoktur,” İslam doğru bulmaz” ama bu bedduaya AMİN diyen pek çok insan var emin olun, inşallah da kabul olur.
Bu duyarsızlık ve sorumsuzluklar ya rüyadır, ya da ŞAKA’dır, 21. Asırda Medeni dünyada böyle saçmalıklar olamaz, eğer oluyorsa burası TÜRKİYE’DİR. Esen kalın…

Instagram
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ