UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 4,08 / Satış: 4,10
€ EURO → Alış: 4,98 / Satış: 5,00

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ!

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ!
  • 17.03.2018

Değerli okurlar, 18 Mart ÇANAKKALE ZAFERİMİZ ve “ŞEHİTLERİMİZİ ANMA GÜNÜ” münasebetiyle 1915 yılından, sonsuza dek unutmayacağımız ve Dünyada bir çok Ülkenin de unutamayacağı, Dünyaya örnek şanlı ZAFER’lerimiz hakkında bugüne kadar Yurt içinde ve Yurt dışında çok sayıda doğru ve güzel Tarihler, Kitaplar, Destanlar yazılmış, Kahraman TÜRK askerine birbirinden ilginç övgü dolu makaleler yayımlanmıştır.

Dünya durdukça da TÜRK’ün bu ibretlik ZAFER’leri hepyazılacak ibretle ve övgüyle hep anılacaktır.
Çünkü Müslüman TÜRK Milleti,Mukaddesatı, Vatanı, Namusu ve bayrağı için hiçbir fedakarlıktan geri durmaz, Yetiştirdiği evlatları da Şehadet şerbeti içme özlemiyle cepheye en önde gitmek ister.

“Ölürsem ŞEHİT Kalırsam GAZİolurum’a” İman etmiş TÜRK Askeri bu inançladır ki cephelerde adeta şahlanır ve ZAFER üstüne ZAFERLER kazanır, Destan üstüne Destanlar yazar.

Bilindiği gibi ÇANAKKALE ZAFERİ, Anaların evlatlarını, “Kınalı kuzularını” şefkat ve muhabbetle bağrına basıp: “Oğul seni yetiştirdim, hizmet eyle Vatana, Ak sütümü helal etmem saldırmazsan düşmana” diyerek cepheye uğurladığı: Oğulun da Anasının elini öperek, “Hakkını helal et şefkatli Ana, canım feda olsun bu kutsal Vatana” diyerek karşılık verdiği, Cefakar ANALAR ile Yiğit ve Kahraman Mehmetçiklerin Destanıdır.

ÇANAKKALE ve KURTULUŞ ZAFERLERİ gibi tüm ZAFERLERİMİZ, Vatanı, Bayrağı, Din’i ve Devleti için düşmanla savaşarak canını Allah(cc) yolunda feda ederek, Allah’ın rızasına mazhar olan şehitlerin Destanıdır.

Çanakkale savaşları resmi koleksiyoneri Seyit Ahmet SILAY’ın Gönüllere kazınması ve hiç unutulmaması gereken bir sözüyle bağlayalım yazımızı, “ BUGÜN BURADA ALDIĞIMIZ HER BİR NEFES, O GÜN ORADA (Çanakkale’de ve Kurtuluş savaşımızda) VERİLMİŞ OLAN SON NEFESLER SAYESİNDEDİR”. Bunun üzerine daha ne söylenebilir ki.

Çanakkale Üniversitesi İlahiyat bölümünde yardımcı doçent denilen örümcek kafalı bir Bühtancı, Kurtuluştan sonra camileri genel ev yaptılar yalanını söylemesi,benzeri birkaç sapıtmış fetvacıların da asansör ve yogan yastık geyiği yaparak gündeme gelmeye çalışmalarıistisnadır, bilindiği gibi istisnalar kaideyi bozmaz, sadece bu manyaklar da bilmeliler ki buralarda aldıkları nefesler, oralarda şehit düşen Vatan evlatlarının sayesindedir.

“NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE”

Esen kalınız…
Fikret ÇAĞIN.

Instagram
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ