UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 4,07 / Satış: 4,09
€ EURO → Alış: 4,97 / Satış: 4,99

14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ!

14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ!
  • 12.02.2018

14 Şubat sevgililer gününün özü bir Hristiyan- Katolik inancıdır, hikayesi uzundur, 14. Yüz yılda ortaya çıkan, önceleri Hristiyanlarca kutlanan, giderek tüm dünyaya yayılan bu efsane, zaman içinde biz Türklerde ve Türkiye’de de kutlanmaktadır, İslam’da yeri yoktur, Adette bidat’tır.
Ancak, Türkiye’de insanlar, sevgililer gününü, Hristiyanlara benzemek için değil de daha ziyade, sevgiliye ya da sevdikleri eşe dosta, Anaya, Ataya sevgi sözcükleriyle yaklaşmak, onları mutlu etmek amaçlı kutlamaktadırlar.
Ayrıca bu özel gün, kış ortasında mali piyasalardaki durgunluğu canlandırmasıyla da ticari çevrelerden teşvik ve destek görmektedir.
Bekar gençlerin sevgililerine en çok bu günde evlenme teklifi yaptıkları da bilinmektedir.
Sevgililer gününe özgü kutlama ve hediyeler, eskiden kartpostal günümüzde SMS (mesaj) Çiçek, Çikolata, ve Kişiye özel kırmızılar, ya da ağanın eli tutulmaz gönlünüzden ne koparsa’dır.
Şubat ayının ortasından Mart ayının sonuna kadar olan süre, bir çok kuş türü ve bazı karasal hayvanların çiftleşme mevsimidir de, o nedenle bizler de bu günün anısını güzel duygu ve düşüncelerle değerlendirelim.
Kıskançlıktan, Hasetten, Fesatlıktan, Kendini beğenmişlikten, Kibirden ve en önemlisi Sevgisizlikten uzak durup, Dünyaya, İnsana, hayvana, yaratılmış her şeye sevgiyle bakmasını bilelim, ki o zaman yaşamak için bir çok nedenimizin olduğunu görmüş olacağız.
Şükürler olsun ki Dünyanın bütün güzelliklerini sevgi ve muhabbetle yerleştirebileceğimiz kadar geniş yer vermiş yüreklerimize yaratan.
“SEVGİDEN UZAK, POSALAŞMIŞ BİR BEDEN TAŞIMAK NE AĞIR ZİLLET”
“ÖTE ALEME KAPALI BİR RUH TAŞIMAK, NEFS’E NE BÜYÜK İHANET”
Değerli okurlar, sevgiden uzak kalmayın, Severseniz Sevilirsiniz.
Sevgililer gününüz kutlu olsun. SİZİ SEVİYORUM, daima sevgiyle kalın…

Instagram
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ