UA-62723351-1
$ DOLAR → Alış: 4,55 / Satış: 4,57
€ EURO → Alış: 5,34 / Satış: 5,36

14 istifadan 2’si balon çıktı

14 istifadan 2’si balon çıktı
  • 25.01.2018

Milliyetçi Hareket Partisi Bandırma İlçe Başkanı Yurttaş Bakkal, gazetemize yaptığı açıklamada, Belediye Meclis Üyesi Ayhan Yörükoğlu ile birlikte 14 kişinin daha partilerinden istifa ettiğine dair dilekçelerinin kendilerine ulaştığını ancak aralarında gazeteci Ali Osman Ata’nın da bulunduğu 2 kişinin partilerinin üyesi olmadığının ortaya çıktığını söyledi.

-İstifalar bazı kesimler tarafından organize ediliyor
İstifaların bazı kesimler tarafından organize edildiğini öne süren Bakkal, “İstifalar sadece MHP’de olmuyor. Diğer siyasi partilerde de istifalar oluyor ancak bunlar kamuoyuna yansımıyor. Partimizde istifalar olduğu kadar katılımlarda olmaktadır. İki haftadan iki haftaya yönetim kurulu toplantısı yapıyoruz. Bu her toplantıda en az 5 kişi partimize üye oluyor. Kaldı ki Milliyetçi Hareket Partisi bir dava partisidir. Dava partilerinde sayıda ziyade samimiyet önemlidir” dedi. Bakkal, istifaların kimler tarafından organize edildiği konusunda ise açıklama yapmadı.

-Gittikleri yerde ülkücülüklerini ne kadar yaşayacaklar?
Partilerinden istifa edenlerin genel merkez politikalarının beğenmemek ve ülkücülüklerini aşamadıkları yönünde gerekçeler gösterdiğini dile getiren Bakkal “İstifa herkesin hakkıdır. Herkes istifa edebilir. Bu tercih meselesidir. Her tercihin bir bedeli vardır. İyi tercih yaparsanız iyi kötü tercih yaparsanız da kötü sonuç alırsınız. Bugün Milliyetçi Hareket Partisi’nde ülkücülüklerini yaşamadıklarını öne sürerek istifa edenler gittikleri partilerde ülkücülüklerini yasayıp yaşamadıklarını zaman gösterecektir. Burada samimi arkadaşlarıma diyecek bir şeyin yok. Ancak samimi olmayanları ise Allah’a havale ediyorum” ifadesini kullandı.

-Fotoğraf paylaşımı son damla oldu
Belediye Meclis Üyesi Ayhan Yörükoğlu’nun istifa sürecine de değinen Bakkal, “İstifasının istenmesinde kendisinin sosyal medya üzerinde partimiz aleyhinde yapmış olduğu paylaşımlarının elbette etkisi olmuştur. Bandırma Belediye Meclis Toplantısı’nda partimiz meclis üyeleriyle birlikte çekindiğimiz fotoğrafta beni silip kendi sosyal medya hesabından paylaşması bardağı taşıran son damla olmuştur. Benim hiç kimseyle bireysel anlamda problemim yok. Bir meclis üyesi mensubu olduğu partinin ilçe başkanı ile birlikte bir fotoğrafı paylaşmaktan imtina ediyorsa yapacak başka bir şey yok. İnsanlar birbirine saygılı olmalı” şeklinde konuştu.

-İnsani ziyarete bile farklı anlam yüklediler
İlçe başkanı olduktan sonra AK Parti İlçe Başkanlığına yaptığı ziyaretin ardından aynı kesimler tarafından sert eleştirilere maruz kaldığını dile getiren Bakkal “Mecliste grubu bulunan bir siyasi partinin diğer siyasi partinin ilçemiz başkanlığını ziyaret etmesinden doğal daha ne olabilir. Bizler birbirimizin düşmanı değiliz. Ben aynı dönemde CHP İlçe Başkanlığını da ziyaret ettim. Buna bile farklı anlamlar yüklediler” diye yakındı.

-Şeker ve pankartları AK Parti ödemedi
Referandum döneminde Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığı’nın dağıttığı şekerler ve astırdığı pankartların bedellerinin AK Parti Bandırma İlçe Başkanlığı tarafından ödendiği yönündeki iddiaları kesin bir dille yalanlayan Bakkal, “Böyle bir şey yok. İsteyenlere bunun faturalarını gösterebilirim. Bu tür iddialar boş iddialar. Bunu belli bir kesim özellikle pompalıyor. İddia sahiplerinden beklentim, bu iddialarını ispatlamaları yönündedir” dedi.

-Tüzük dışı bir şey yapmadık
Eski ilçe başkanlarından Mülkü İnci ve eşinin disipline sevk edilmesine yönelik bir soruyu da cevaplayan Bakkal “Bugüne kadar istifaların istenmesi ve disipline sevk edilen üyelerle ilgili açıklama yapmadık. Ancak basından bu yönde soruların gelmesi üzerine bu konuda açıklama yapma zorunluluğu doğdu. Şunu açıkça ifade ediyorum Milliyetçi Hareket Partisi’nin tüzüğüne kim aykırı hareket ediyorsun geçmişteki konumuna bakmazsınız gereği yapılır. Biz tüzük haricinde hiçbir uygulamanın içinde olmadık” şeklinde konuştu.

-Partide sigortasız işçi çalıştırıldı iddiası
İlçe teşkilatında sigortasız personel çalıştırıldığına yönelik bir şikâyet üzerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına müfettişler tarafından inceleme başlatıldığı yönündeki iddialara cevap veren Bakkal, “Bu konu yargıya intikal etti. Bu konuda kimlerin şikayet ettiğini biliyoruz. Yargı sürecinin sona ermesinin ardından bu kişilerle hukuk önünde de hesaplaşacağız. İlçe yönetiminin parti üyesi birini belirli sat dilimlerinde görevlendirmesi ayrı bir şey bunun personel olarak çalıştırılması ayrı bir şeydir” dedi.

-Elbette sorumluluğumuz var
Bakkal “İlk defa sizin başkanlığınız döneminde Ülkü Ocakları kirasını ödemediği gerekçesiyle bulunduğu yerden çıkartıldı ve eşyaları depoya konuldu. Bunda sorumluluğunuz olduğunu düşünüyor musunuz?” şeklinde soruyu ise “Tabii mutlaka bunda görev almış arkadaşlarımız kadar bizimde sorumluluğumuz vardır” diye yanıtladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Halil dedi ki:

    Ali Osman ATA nın üyeliğini ben bizzat yapıp gönderdim. Beyan manidar

YORUM YAZ